خانه ی امام خمینی، اردویی برای آشنایی با تاریخ ایران

خانواده بزرگ شهید چمران خانه ی امام خمینی، اردویی برای آشنایی با تاریخ ایرانقهرمان سازی برای کودکان، یکی از نیاز های اصلی و اساسی تربیت است. با توجه به قدرت رسانه ی امروز، اگر ما برای کودکان و فرزندانمان، قهرمان و الگو نسازیم، هستند کسانی که آنها را به خودشان جذب کنند. امام خمینی ره یکی از همین قهرمان هاست.

هویت ایرانی و ملی تقریبا با نام امام خمینی ره گره خورده است. و آشنا بچه ها با شخصیت ایشان بعث می شود که به نوعی با تاریخ ایران آشنا شوند. البته منظور از آشنایی، این نیست که دقیقا اقدامات امام خمینی را بدانند بلکه هدف این است که وقتی نام امام می آید، مهربانی، شجاعت و به طور کلی خاطره ای خوب در ذهن کودکان تداعی شود.

این آشنایی می تواند با تعریف کردن قصه های مختلف از زندگی ایشان و ارتباط با کودکان باشد و هم رفتن به مکان هایی که منسوب به امام است. مثلا حسینیه جماران و خانه ی امام خمینی.

خانواده بزرگ شهید چمران خانه ی امام خمینی، اردویی برای آشنایی با تاریخ ایران

کارهایی که می توانیم در این اردو انجام دهیم:

تا خانه ی امام دویدیم. داخل خانه نمی توانستیم برویم اما از پشت شیشه آن را دیدیم. بعد به یک نمایشگاه عکس رفتیم. آنجا پر از عکس های امام و دوستانش بود.

سپس به حسینیه رفتیم. فضای بزرگی داشت و توانستیم بدویم و بازی کنیم.

خانواده بزرگ شهید چمران خانه ی امام خمینی، اردویی برای آشنایی با تاریخ ایرانبعد بازی نوبت فعالیت رسید. دخترهای پیش دبستانی تصمیم گرفتند نقاشی کنند. نقاشی جایی را که از اردوی امروز بیشتر دوست داشتند.

کلاس اولی ها شروع به ساخت ریسه و پرچم کردند تا حسینیه جماران را تزیین کنند.

کلاس دومی ها هم یک دفتر خاطرات از اردوی جماران درست کردند.

بخوانید  نامه ای برای دوستان عراقی مان در پیاده روی اربعین
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.