پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده ها

خانواده بزرگ شهید چمران پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده ها پرنده ها و آشنایی با آنها، یکی از مباحث درس علوم دوره ی ابتدایی است. آشنایی بچه ها با این درس می تواند به اشکال مختلفی باشد. مثلا خواندن از روی کتاب علوم و توضیح معلم یا دیدن فیلم های مستند و مطالعه ی کتاب های دایره المعارف در مورد پرندگان و یا دیدن آنها در دنیای واقعی.

ما در ادبستان دخترانه شهید چمران، تصمیم گرفتیم راهکار آخر را انتخاب کنیم و به یک اردو برویم.

پارک ساعی در تهران، مکان مناسبی برای آشنایی دانش آموزان با این نعمت های خداست  چون تعدادی پرنده در این پارک نگه داری می شود و بچه ها می توانند به مشاهده بپردازند. بودن حیوانات در قفس هم برای دانش آموزانی که از آنها می ترسند، امکان مشاهده ی مستقیم را فراهم می کند.

اخانواده بزرگ شهید چمران پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده هاز طرفی دیگر، فضای وسیع پارک ساعی و زمین بازی، می تواند یک خاطره ی خوب در ذهن دانش آموزان ایجاد کند.

 

کارهایی که می توانیم در این اردو، انجام دهیم:

قبل از اردو، با کاغذ و مقوا یک دفترچه ساختیم تا پرندگانی را که می بینیم بتوانیم در آن نقاشی کنیم. قرار گذاشتیم که پرنده ها را تا جاییکه می شود شبیه خودشان بکشیم و از همان رنگ ها در نقاشی استفاده کنیم.

خانواده بزرگ شهید چمران پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده هاوقتی به پارک رسیدیم، اول کمی دویدیم و به لاک پشت ها سرزدیم. بعد کنار قفسه ی پرنده ها نشستیم. هر کس برای خودش چند پرنده  انتخاب کرد. اول خوب به آن دقت کرد. مدل پا، نوک، بال ها و رنگ پرهایش، چیزهایی بود که باید به آن توجه می کرد.

بخوانید  فرم پیش ثبت نام کلاس چهارم ادبستان دخترانه سال تحصیلی 1401-1400

بعد شروع به نقاشی کردند. هر کدام از دخترها چند پرنده کشیدند.

قرار شد نقاشی ها را به مدرسه ببریم و سر پروژه ی هنر، خودمان یک پرنده بسازیم.

این پروژه برای آشنایی بچه های کلاس اول و کلاس دوم، مناسب می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.