پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده ها

خانواده بزرگ شهید چمران پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده ها پرنده ها و آشنایی با آنها، یکی از مباحث درس علوم دوره ی ابتدایی است. آشنایی بچه ها با این درس می تواند به اشکال مختلفی باشد. مثلا خواندن از روی کتاب علوم و توضیح معلم یا دیدن فیلم های مستند و مطالعه ی کتاب های دایره المعارف در مورد پرندگان و یا دیدن آنها در دنیای واقعی.

ما در ادبستان دخترانه شهید چمران، تصمیم گرفتیم راهکار آخر را انتخاب کنیم و به یک اردو برویم.

پارک ساعی در تهران، مکان مناسبی برای آشنایی دانش آموزان با این نعمت های خداست  چون تعدادی پرنده در این پارک نگه داری می شود و بچه ها می توانند به مشاهده بپردازند. بودن حیوانات در قفس هم برای دانش آموزانی که از آنها می ترسند، امکان مشاهده ی مستقیم را فراهم می کند.

اخانواده بزرگ شهید چمران پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده هاز طرفی دیگر، فضای وسیع پارک ساعی و زمین بازی، می تواند یک خاطره ی خوب در ذهن دانش آموزان ایجاد کند.

 

کارهایی که می توانیم در این اردو، انجام دهیم:

قبل از اردو، با کاغذ و مقوا یک دفترچه ساختیم تا پرندگانی را که می بینیم بتوانیم در آن نقاشی کنیم. قرار گذاشتیم که پرنده ها را تا جاییکه می شود شبیه خودشان بکشیم و از همان رنگ ها در نقاشی استفاده کنیم.

خانواده بزرگ شهید چمران پرنده ها را بشناسیم با یک نقاشی از پرنده هاوقتی به پارک رسیدیم، اول کمی دویدیم و به لاک پشت ها سرزدیم. بعد کنار قفسه ی پرنده ها نشستیم. هر کس برای خودش چند پرنده  انتخاب کرد. اول خوب به آن دقت کرد. مدل پا، نوک، بال ها و رنگ پرهایش، چیزهایی بود که باید به آن توجه می کرد.

بخوانید  اردوی خانگی همراه با درست کردن لازانیای صدفی

بعد شروع به نقاشی کردند. هر کدام از دخترها چند پرنده کشیدند.

قرار شد نقاشی ها را به مدرسه ببریم و سر پروژه ی هنر، خودمان یک پرنده بسازیم.

این پروژه برای آشنایی بچه های کلاس اول و کلاس دوم، مناسب می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.