نه سال قبل که تصمیم گرفتیم در زمینه کودک کار کنیم، هیچ تجربه و دانشی نداشتیم. جز اندکی چیزهایی که در دانشگاه یاد گرفته بودیم و کارهایی که خودجوش انجام داده بودیم.

احساس نیاز به یادگیری ما را به سمت دوره های آموزشی متفاوتی کشاند. دوره ها را رصد کرده و بهترین هایش را برای آموزش دیدن، انتخاب می کردیم.
در این میان با مراکز خوب و غیرخوبی که به تازه کارها آموزش می دادند، آشنا شدیم.

در همین دوره ها بود که با شیوه های آموزشی متفاوت در دنیا آشنا شدیم. ابزار این شیوه ها را دیدیم و سعی کردیم بفهمیم در هر مدلی کودک چه جایگاهی دارد.
در همین دوره ها با فعالیت های مربوط به کودکان از جمله هنر، شعر و قصه و … آشنا شدیم.

بعد از دو سال دوره دیدن و تجربه کسب کردن، کار حسینیه کودک به طور رسمی شروع شد.

در این ۶ سالی که از افتتاح حسینیه کودک می گذرد و البته ۳ سال بعد از تاسیس ادبستان ها، ما هنوز هم در حال آموزش دیدن هستیم.
فقط یک فرق کرده ایم آن هم اینکه در این سال های اخیر و به خصوص امسال به طور رسمی برای علاقه مندان به یادگیری کار با کودک، دوره برگزار می کنیم.
دوره هایی در تهران و شهرستانها برای مربیهای علاقه مند و تشنه یادگیری
از تمام دوره هایی که دیده بودیم، یک چیز مهم یاد گرفتیم آن هم اینکه نیت خوبی داشته باشیم و هر آنچه بلدیم را آموزش دهیم تا نتیجه کار را روی کودکان کشور ببینیم

بخوانید  گزارشاتی از فعالیت های انجام شده در حسینیه کودک و ادبستان های شهید چمران

امروز از اولین دوره های تربیت مربی که برگزار کردیم چند سالی می گذرد، ما پخته تر شدیم و سعی کردیم دوره ها را مفیدتر و کامل تر برگزار کنیم.

کاملترین دوره ای که طراحی کردیم و سعی داریم تا حدامکان، آن را خوب اجرا کنیم، دوره ایست مشترک بین مجموعه شهیدچمران و مجتمع امام صادق(ع).

دوره ای یکساله که امیدواریم مربی های خوب و کارآمد زیادی را به سیستم های آموزشی قبل از دبستان تزریق کند.

خدارو شکر می کنیم بابت این جریان خوبی که ایجاد شده و یک تیم مذهبی این جایگاه را پیدا کردند که بتوانند در زمینه تربیت و آموزش مربیان پیش از دبستان، حرفی برای گفتن داشته باشند.