توانایی حل مساله با طراحی پازل تکه تکه

اغلب والدین به دنبال فعالیت ها و بازی هایی هستند که مهارت هایی عملی و دانشی فرزندان خود را افزایش دهند. یکی از این فعالیت ها، پازل و درست کردن پازل است.

پازل سه مهارت در کودکان را به شکل چشمگیری توسعه بخشیده و تقویت می کند:

مهارت های فیزیکی، مهارت های شناختی، مهارت های ذهنی.

بچه ها از نگه داشتن قطعات پازل به صورت صحیح در دست، تا دنبال کردن آن ها با چشم و چرخاندن قطعات به فرمی که در جای صحیح قرار بگیرد؛ حرکت کوچک و دقیق برای در دست گرفتن قطعات پازل، دقیقا در نقطه ی درست، می تواند به تقویت مهارت های نوشتاری منجر شود. کودکان با درست کردن پازل، در واقع می آموزند که چطور قطعات زندگی و اجتماع پیرامون خود را ترکیب کرده و از تکه های بی معنا، آفرینش و خلقی جدید داشته باشند.

پازل یک توسعه ی مهارتی است. کودکان با جور کردن تکه های پازل، یاد می گیرند که چطور به مشکلات ریز و درشت خود فکر کرده و به شیوه ای منطقی به آن ها نظم داده و در نهایت برطرفشان سازند.

ابزاری که برای انجام پروژه نیاز داریم:

  • مقوای کارتن
  • اره مویی
  • ماژیک
  • کاربن

برای انجام پروژه، چی کار کنیم؟

الگو یک پازل را روی یک کاغذ کشیدیم و الگو را به پسرها دادیم. هرکدام از پسرها با دیدن و الگو گرفتن مشغول کشیدن الگوی پازل خود، روی کاغذ شدند. پازل این بار پسرها، شخصیت پلیس مهربان بود.

پسرها به وسیله کاربن، الگوی خود را روی مقوای کارتن کشیدند و با اره مویی مشغول بریدن قطعات پازل شدند و  پازل خود را خلق کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.