خودکفایی با ساخت حروف الفباى مقوایی

خانواده بزرگ شهید چمران خودکفایی با ساخت حروف الفباى مقواییيادگيرى و كسب مهارت از جمله اهدافى است كه در زمان اجراى پروژه به آن پرداخته مى شود . از اين رو بچه ها در حين فعاليت علاوه بر كسب مهارت هاى مختلف به يادگيرى نيز مى پردازند .يكى از مهارت هاى دست ورزى نجاري است كه براى بچه ها جز يكى از لذت بخش ترين فعاليت ها به حساب مى آيد و انرژى آنها را در حين فعاليت نجارى تخليه مى كند. اره كردن و نحوه چگونگى كار با اره هاى مختلف از جمله مهارت هايي است كه بچه ها در حين فعاليت نجارى كسب مى كنند. همچنين يادگيرى حروف الفبا، شمارش اعداد و … نيز در حين اجراى پروژه به طور غير مستقيم به كودكان آموزش داده مى شود.


ابزاری که برای انجام پروژه، نیاز داریم:

  • اره مويي
  • تيغه اره
  • مقوا كارتن
  • قلمو
  • رنگ گواش
  • چسب مايع


چه كارهايي انجام دهيم:

مقواخانواده بزرگ شهید چمران خودکفایی با ساخت حروف الفباى مقوایی كارتن را به تكه هاى مساوى بردیم و به هر كدام از بچه ها يك تكه مقوا كارتن دادیم.

از بچه ها خواستیم حروف نام خود را با مداد، به صورت بزرگ روى مقوا بنويسند. بعد از آن با اره مويي، حروف را از توى مقوا كارتن در آوردند و پس از آن به كمك قلمو و رنگ، حروف الفباى نام خود را رنگ کردند.

بعد از آماده شدن حروف رنگ شده، بچه ها مى توانند حروف نام خود را روى تكه مقوايي بچسباند و به صورت قاب، روى ديوار كلاس يا اتاق خود بچسبانند.

هدف از اين پروژه، يادگيرى بهتر حروف الفبا همراه با كسب مهارت هاى مختلف از جمله دست ورزى و رنگ آميزى و … است.

بخوانید  ثبت یک خاطره خوب از فضای مذهبی با طبیعت گردی و زیارت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.