پروژه دوخت لباسی برای عروسک های دخترهای پنج ساله

عروسک ها دنیای دختران هستند. با آن ها زندگی می کنند و نقش مادری را از همان سال های اولیه کودکی، تمرین می کنند. می توانیم از همین علاقه ی کودکان استفاده کنیم و آنها را وارد یک فعالیت کنیم. دوخت لباس برای عروسک ها.

خانواده بزرگ شهید چمران پروژه دوخت لباسی برای عروسک های دخترهای پنج سالهوقتی نام دوخت و دوز و خیاطی می آید خیلی از بزرگترها نگران می شوند. مبادا آسیبی به کودک وارد شود. اما این ترسی که به اشتباه در ذهن بزرگترها شکل گرفته. سوزن و قیچی برای کودکان آن قدر ها هم وحشتناک نیست. کافی است در کنارشان باشید و به آن ها جرات ورزی و جسارت هدیه دهید. از طرفی دیگر سوزن های پلاستیکی و قیچی هایی برای کودکان در بازار موجود می باشد که بی خطر است و آسیبی به کودک وارد نمی کند.

فقط کافیست اجازه دهید خودشان تجربه کنند.

خانواده بزرگ شهید چمران پروژه دوخت لباسی برای عروسک های دخترهای پنج ساله

ابزار پروژه چی باشد؟

  • تکه های پارچه
  • نخ
  • سوزن
  • قیچی

 

 

 

برای انجام پروژه چی کار کنیم؟

خانواده بزرگ شهید چمران پروژه دوخت لباسی برای عروسک های دخترهای پنج سالهمشارکت کودکان در خرید مواد و ابزار، انگیزه ی آنها را برای فعالیت افزایش می دهد و از طرفی موجب آشنایی بچه ها با مشاغل می شود. دخترهای چمرانی قبل از شروع پروژه به یک پارچه فروشی نزدیک حسینیه کودک رفتند. دو گروه شدند. هرگروه فکر کرد چه پارچه ای را بهتر است بخرد. بعد از کمی مشورت و گفتگو، دومدل پارچه را انتخاب کردند و خریدند. 

وقتی به حسینیه کودک برگشتند، هفت بسته منتظرشان بودند. داخل بسته ها، عروسکهای بچه ها بود که مادر ها به حسینیه کودک فرستاده بودند. هیچ کدام از دخترها از ارسال عروسک ها خبر نداشتند و دیدن عروسک های مورد علاقه شان آن هم در مهدکودک، آنها را به هیجان آورد.

همین ذوق و شوق کافی بود تا دخترها سریع دست به کار شوند. پارچه هایی که خریده بودند را آوردند و بریدند.هر کس مدلی که دوست داشت را برش زد و بعد با نخ و سوزن و البته کمک خاله، لباسی برای عروسک هایشان دوختند .

بخوانید  پروژه ساخت اسباب بازی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.