مجموعه کتاب مهمانی خدا

به ماه رمضان، ماه مهمانی خدا خوش آمدین.

این مهمانی با بقیه مهمانی هایی که رفتید، زمین تا آسمان فرق دارد. این ماه، ماه مهمانی کارهای خوب است.

کلی فرشته از آسمان پایین آمدند تا کارهای خوب شما را بنویسند.
اصلا تا به حال به کارهای خوبتان فکر کرده اید؟
روزه گرفتن، افطاری دادن، سحر بیدار شدن، به آدم های فقیر کمک کردن و حتی آرام بازی کردن و مواظب استراحت روزه دار ها بودن هم جزء کارهای خوب هستند.
فرشته ها هر کدام از این کارها را که ببینند، کلی خوشحال می شوند و می نویسند.
ما هم دوست داشتیم برای مهمون کوچولو های خدا، هدیه ای درست کنیم:

کتاب مائده:خانواده بزرگ شهید چمران مجموعه کتاب های مهمانی خدا

  • مائده یعنی سفره های آسمانی. کتاب مائده هم پر از قصه هایی است که به شما یاد می دهد چطور یک سفره پر از غذاهای آسمانی درست کنید.
    آشپز کوچولو ها می توانند با کمک مادرهای مهربانشان برای همسایه ها و کسانی که به مسجد می آیند افطاری درست کنند.

کتاب صحیفه:خانواده بزرگ شهید چمران مجموعه کتاب های مهمانی خدا

  • صحیفه یعنی کتاب های آسمانی. این کتاب صحیفه پر از دعاهایی است که بهتان یاد می دهد، چطور با خدا حرف بزنید. شما می توانید با کمک پدر و مادرهای مهربانتان دعاها را وقت اذان، موقع غذا و حتی قبل از خواب بخوانید و فعالیت هایش را انجام دهید.چند صحفه اول کتاب صحیفه، آیات سوره الرحمن است. می توانید به کمک بزرگتر ها آیه ها را بخوانید و از روی تصاویر معنی آن را حدس بزنید. آیه های سوره الرحمن، پر از نعمت های خدا است. پیشنهاد می کنیم در ماه رمضان، به اطرافتان دقت کنید و نعمت های بیشتری را کشف کنید.

کتاب لعبه:خانواده بزرگ شهید چمران مجموعه کتاب های مهمانی خدا

  • لعبه یعنی بازی. کتابی که به شما هدیه داده شده، پر از بازی هایی است که می تواند در ماه رمضان شما و دوستانتان را سرگرم کند. شما می توانید بعضی از بازی ها را زمانی که پدر و مادرتان استراحت نمی کنند، با آنها انجام دهید. پیشنهاد می کنیم از بازی های کتاب استفاده کنید و خودتان بازی های جدیدی بسازید.

چگونه خاطره ای خوب از ماه رمضان برای کودکان بسازیم؟

ماه رمضان فرصت خوبی برای بزرگتر هاست که از فضای این ماه، بهترین استفاده را بکنند. اما برای بچه ها قضیه در این ماه پیچیده می شود.
از یک طرف همه به آنها می گویند که این ماه، ماه مهمانی خداست، پس بچه ها به خاطر مهمانی بودنش خوشحال می شوند.
از طرف دیگر بچه ها با بزرگتر هایی مواجه هستند که به خاطر روزه دار بودن، بیحال و خسته هستند. بیشتر از مواقع دیگر استراحت می کنند و حوصله ی سر و صدای همیشگی بچه ها را ندارند.

فضای افطاری رفتن و افطاری دادن در عین اینکه می تواند برای بچه ها بسیار مفید باشد، بسیاری از مواقع باعث ایجاد محدودیت برای آنها می شود. بزرگتر ها در گیر چیدن سفره افطار و برگزاری هرچه بهتر مراسم هستند، بچه ها هم علاقه مند هستند در تهیه ی غذا و وسایل کمک کنند و وقت کم، مانع از انجام این کار می شود.
بزرگتر ها از روزهای این ماه، بیشترین استفاده را برای رفتن به مسجد میکنند. شرکت در نماز جماعت، خواندن نمازهای قضای روزانه به صورت جماعت و از همه مهم تر مراسم احیاء زمینه مناسبی برای حضور خانواده ها در مسجد است. و آنجا همه توقع ساکت بودن و بی سر و صدا بازی کردن را از بچه ها دارند. بنابراین در ماه مهمانی خدا و در خانه خدا، به بچه ها مرتب تذکر داده می شود و خدای ناکرده با آنها دعوا می کنند.

ما به خاطر تمام دلایل بالا تصمیم گرفتیم به یاری خدا، برای کودکان، به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، محصولی تولید کنیم.

سعی کردیم محصول تولید شده، قابلیت این را داشته باشد که بچه ها را به تنهایی سرگرم کند ولی حتما در مواقعی به کمک شما نیاز است. به خصوص بچه های کوچکتر به راهنمایی بیشتری نیاز دارند.

خواهش می کنیم دست کودکان را برای انجام فعالیت ها باز بگذارید.

دعا می کنیم خدا اعمال این ماه را به بهترین شکل از شما قبول کند. به خصوص لحظه هایی که با زبان روزه و نزدیک افطار که دیگر رمقی برایتان نمانده، با کودکتان بازی می کنید.

شما می توانید این کتاب را از سایت هاچین تهیه نمایید.

بخوانید  فرم پیش ثبت نام پایه پنجم ادبستان دخترانه