تجربه ی بازی با آتش برای کودکان با طعم سیب زمینی

یکی از کارهایی که هر کودکی باید تجربه کند، بازی با آتش است. طبیعتا منظور بازی های خطرناک و بدون حضور و نظارت مربیان نیست.خانواده بزرگ شهید چمران تجربه ی بازی با آتش برای کودکان با طعم سیب زمینی

اغلب پدر و مادر ها و حتی مربیان مدارس، با توجیه خطرناک بودن، کودک را از تجربه کار و فعالیت در کنار آتش منع می کنند. اما این تجربه ایست که ریسک پذیری و جسارت کودک را افزایش می دهد.

در طراحی فعالیت زیر، تقویت روحیه گروهی و همکاری بچه ها و افزایش مهارت آشپزی هم در نظر گرفته شده است.

 

خانواده بزرگ شهید چمران تجربه ی بازی با آتش برای کودکان با طعم سیب زمینی

ابزار پروژه چی باشد؟

  • برگ
  • شاخه
  • کبریت
  • سیب زمینی نیمه پخته

 

برای انجام پروژه چی کار کنیم؟

همراه پسرهای چمرانی، به حیاط رفتیم. ابتدا هر نفر،  وسایلی که فکر می کرد برای درست کردن آتش، نیاز  است را جمع آوری کرد. کاغذ، برگ خشک، شاخه و … .

خانواده بزرگ شهید چمران تجربه ی بازی با آتش برای کودکان با طعم سیب زمینیبعد تک تک، کبریت را روشن کردند. روشن کردن آتش با نظارت مستقیم مربی صورت گرفت و چیزهای مختلف مثل برگ، سنگ، خاک، پلاستیک و کاغذ را آتش زدند و به نتیجه رسیدند که کدام یک زودتر آتش می گیرد.

بعد روشن شدن آتش، سیب زمینی ها که از قبل کمی پخته بود، را با روش های ابداعی بچه ها مثل فرو کردن چوب در سیب زمینی و گرفتن چوب به عنوان دست گیره، کباب کردند و در کنار هم خوردند.

شما می توانید این پروژه را در پارک ها و فضاهای بازی که امکان روشن کردن آتش وجود دارد، انجام دهید و مواد غذایی دیگر مثل گوجه فرنگی، قارچ و … را هم امتحان کنید و مسئولیت پخت غذا را به بچه ها واگذار کنید.

بخوانید  آموزش مجازی چمرانی ها
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.