آموزش کسب و کار و تجارت دمنوش (قسمت اول)

پروژه کسب و کار می ‏تواند راهی سرگرم کننده برای تشویق خلاقیت و اعتماد به نفس بچه ها باشد.

فعالیت هایی مثل راه اندازی کسب و کار، برای بچه ها صرفا برای به دست آوردن پول نیست. شروع کسب و کار، تجربه ارزشمندی از زندگی را برای بچه ها فراهم می‏ کند، به علاوه بسیاری از مهارت‏ های کاربردی مانند سازماندهی، مدیریت پول، حل مشکلات و ارتباطات را در بچه ها  ایجاد می‌کند.

مدیریت یک کسب و کار با اشل کوچک، بچه ها را برای حضور در آینده و نحوه تعاملات سازنده و فعالیت اجتماعی مهم آماده می کند.

ابزاری که برای انجام پروژه نیاز داریم؟

دفترچه یادداشت

 

برای انجام پروژه، چی کار کنیم؟

در مرحله اول به همراه بچه های کلاس، کتاب “چگونه می شود اهل کسب و کار شد” را خواندیم. بعد از آن طبق مدل شش کلاه تفکر، در مورد شرایط فصل و نیاز مخاطب با توجه به فصل سرما گفتگو کردیم و محصول منتخب خود را بر حسب شرایط و نیازهای مخاطب در فصل سرما، تجارت دمنوش های ارگانیک قرار دادیم.

برای شروع کسب و کار و تولید دمنوش های ارگانیک، به عطاری های مختلف سرزدیم و دمنوش های مختلف را مشاهده کردیم. قیمت و خواص هریک را در دفترچه خود ثبت کردیم. بعد از ثبت مشاهدات خود به کلاس آمدیم و با نوشتن دمنوش های مختلف روی تخته بر اساس نکاتی که در دفترچه خود ثبت کرده بودیم، به دمنوش ها امتیاز دادیم . در آخر از بین دمنوش های مختلف، سه دمنوش را انتخاب کردیم که در مرحله اول کسب و کارمان آنها را تولید کنیم. مرحله آخر در این بخش، پروژه تدوین یک متن برای بازاریابی دمنوش ها بود. این متن را از طریق فضای مجازی برای گروه های مدرسه و والدین فرستادیم و سفارشات دمنوش خود را برای فروش در بازارچه چمرانی ها ثبت کردیم.

مرحله بعدی فروش در ابعاد گسترده تر و خارج جامعه مدرسه است که در قسمت های بعد به جزییات آن می پردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.