بیایید دنیای بچه ها را با دقت نگاه کنیم!

دنیای بچه ها پر از رنگ است. بچه ها می توانند درخت ها را قرمز، موز ها را صورتی و آسمان را نارنجی ببینند. می توانند هر چیزی را به یک نگاه تازه ببینند و از این کشفیات لذت زیادی ببرند. به همین دلیل رنگ بازی برای بچه ها جذابیت خیلی زیادی دارد.

رنگ بازی علاوه بر افزایش قوه خیال و هماهنگی دست و چشم، باعث تعامل بیشتر بچه ها با مربی یا مادر می شود. پس یکی از نیازهای اساسی طرح یادگیری های سالانه، برنامه های رنگ بازی است. اما رنگ بازی چگونه و با چه ابزاری باید باشد؟

در ادامه با یک بازی با رنگ با ما همراه باشید…

خانواده بزرگ شهید چمران ماجراهای خانم نقاش و دست و پای رنگی
  • ابزار اصلی فعالیت

    • رنگ انگشتی
  • ابزارهایی که تو فعالیت نیازمون میشه

    1. کاغذ رولی

برای شروع طرح درس چه کار کنیم؟!

برای شروع طرح درس، اول باید خودمان تبدیل به خانم یا آقای نقاش شویم. برای این کار می توانیم سطل،کلاه، لباس مخصوص خودمان را درست کنیم و وارد فضای کلاس شویم.

حالا وقت گفتگو با بچه هاست. می توانیم از سفرهای خیالی، منظره هایی که تا به حال از آن نقاشی کردیم و اتفاقات جالب و عجیبی که می تواند برای یک نقاش همیشه در سفر اتفاق بیوفتد، صحبت کنیم.( خواندن کتاب هاب مختلف، به شما کمک می کند که بداهه گویی های خیالی و بامزه داشته باشید!).

کم کم وارد خط اصلی داستان می شویم و از اولین خاطره ی نقاشی کشیدنمان صحبت می کنیم:

خاطره ما به زمانی بر میگردد که در دوران کودکی با یک سطل بزرگ رنگ مواجه شدیم و با دست های رنگی دیوار اتاق مامان و بابا را رنگی کردیم. اینجا می توانیم همزمان با تعریف خاطره دستمان را در رنگ فرو کنیم و روی کاغذ بکوبیم تا رد دستمان روی کاغذ معلوم شود.

بخوانید  امام زاده ها هم می توانند مکانی برای اردو باشند

حالا وقت انجام فعالیت است: می توانیم با بچه ها یک تابلو یا یک دیوار با رد دست بچه ها درست کنیم.