تربیت دینی

نام مشاور : سرکار خانم یعقوبی

پرسش

من دو تا پسر دارم اولی ۵ سال ونیم و دومی ۲۰ ماهه است.
سوالم اینه که اشکال داره هر دو شون رو کلاس شنایی ببرم که مربی اش خانومی باشه که با مایو اسلامی (که سرتاسر پوشیده هست ) حضور دارند ببرم؟؟

توصیف مسئله

می خواهید بدانید که آموزش شنا به کودک پنج ساله، توسط مربی خانم درست است یا خیر؟!

ریشه

 1. گاهی خانواده ها اهدافی را برای فرزندان خود تعیین می کنند که با رده ی سنی آنان همخوانی ندارد. آموزش مستقیم مثل نقاشی، حفظ قرآن، زبان، موسیقی و …در سنین زیر ۷ سال توصیه نمیشود.
 2.  عدم شناخت والدین از تربیت جنسی کودک سبب می شود که در برهه های مختلف دچار شک و تردید شویم و ندانیم که کار درست در این حیطه کدام است.
 3. ممکن است مادرها فضای آموزشی بانوان و یا پدر ها فضای آموزشی آقایان را انتخاب کنند تا خودشان راحت تر بتوانند در آن فضا باشند و از فرزندشان را مراقبت کنند.

راهکارها

 1. از سن سه سالگی لازم است که کودکان با والد هم جنس خود به حمام برود. بنابراین برای استخر رفتن هم حتما لازم است که پسرتان همراه پدرش به استخر برود.
  علاوه بر این، در اینجا فقط پوشش مربی مطرح نیست. خانم های دیگری که در استخر حضور دارند با پوشش های مختلف حضور خواهند داشت که عمدتا نامناسب اند.
 2. در سن زیر ۷ سالگی، آموزش به هیچ شکلی توصیه نمی شود. خصوصا آموزش ورزش که قوانین سختی را به کودک تحمیل می کنند. بنابراین یادگیری شنا را به بعد از ۷_۸ سالگی موکول کنید.
 3. خیلی خوب و لازم است که شرایط شنای تفریحی را با پدرش فراهم کنید. مثلاً ماهیانه به همراه پدر به استخر برود و کاملا تفریحی با هم آب بازی کنند.
 4. پیشنهاد میکنم حتما کارگاه تربیت جنسی و کارگاه تربیت دینی یک را مشاهده فرمایید.
  و مقاله #آگاهی_جنسی را مطالعه فرمایید:

  https://chamraniha.com/product/sexual-education-workshop/