خانواده بزرگ شهید چمران بلیط های عجیب و غریب، گل بازی با طعم هیجان

طبیعت یکی از بسترهای مناسب برای رشد بچه های زیر هفت سال است. بچه ها وقتی با طبیعت ارتباط دارند، از لحاظ روحی و جسمی سالم تر هستند. ابزار طبیعی مانند:خاک،آب،سنگ ها و… می تواند تاثیر خیلی خوبی روی خلاقیت بچه ها داشته باشد.

گل بازی یکی از این بسترهایی است که ارتباط بچه ها با طبیعت را بیشتر می کند. علاوه بر آن گل بازی قاعده و قانون خاصی ندارد و باعث تقویت قوه ی خیال و خلاقیت بچه ها می شود.

بازی در بستر طبیعت باعث ایجاد حس شگفتی و کنجکاوی در کودکان می‌شود و این کنجکاوی باعث افزایش جستجوگری کودک می شود.

در ادامه نحوه بازی با گل برای بچه های چهارساله را با هم یاد می گیریم.

  • ابزار اصلی فعالیت

    • گل رس
  • ابزارهایی که تو فعالیت نیازمون میشه

    1. چاقو پلاستیکی
    2. آب
خانواده بزرگ شهید چمران بلیط های عجیب و غریب، گل بازی با طعم هیجان

برای شروع باید یک بلیط برای ورود به سرزمین گلی آماده کنیم. بلیط مورد نظر می تواند یک کاغذ رنگی کوچک با یک علامت ساده مثلا دایره روی آن باشد.بعد از آماده کردن بلیط، گل رس را گرد می کنیم و در جایی می گذاریم که شکل دایره ی روی بلیط ما باشد.

حالا این بلیط را جایی میگذاریم تا کودک ببیند. وقتی از ما پرسید: این چیه؟  شروع می کنیم همراه با کودک حدس میزنیم و می گوییم: خودت چی فکر می کنی؟ به نظرت شکل کدوم یکی از وسایلمونه؟ با هم وسایل مختلف را می گردیم تا بسته گل را پیدا کنیم.

حالا بلیط ورود به شهر گلی را داریم. در شهر گلی همه چیز گلی است. خانه ها،ماشین ها،بستنی ها حتی تاب و سرسره ها هم گلی است. می توانید یک شهر گلی درست کنید و خودتان رییس آن شهر بشوید، فقط یادتان نرود که در شهر گلی تنها یک کار می توانید بکنید، آن هم بازی کردن است.

بخوانید  فرم ثبت نام طبیعت گردی 4 تا 5 سال (گروه دوم) حسینیه کودک

شهر گلی می تواند بستر خوبی برای ابراز هیجان و تخیل کودک باشد پس بهتر است که این بازی را در دنیای خیالات انجام بدهید  و ماشین های پرنده و رودخانه شکلاتی بسازید.