خانواده بزرگ شهید چمران گل بازی با پیچ و مهره ها، یک دست ورزی پرهیجان

تا حالا به لبخند عمیق بچه ها هنگام بازی در طبیعت دقت کردید؟! یکی از جذاب ترین وسایل بازی برای بچه ها، ابزار های طبیعی مثل: چوب، سنگ، برگ های درخت و… هستند. بچه ها هنگام بازی با وسایل طبیعی احساس شادی و هیجان خیلی زیادی تجربه می کنند.

گل بازی یکی از بستر های مناسب برای رشد خلاقیت و تقویت عضلات دست بچه ها است. بچه ها در کنار تقویت دست ها به سرزمین قصه سفر می کنند و با ترکیب ابزار طبیعی و ابزار های دیگر مثل جنگا و لگو بازی های جدیدی رو کشف می کنند!

در این طرح یادگیری  با هم به یکی از این سفرها می رویم…

  • ابزار اصلی فعالیت

    • گل رس
  • ابزارهایی که تو فعالیت نیازمون میشه

    1. پیچ و مهره های پلاستیکی
    2. نایلون متری

خانواده بزرگ شهید چمران گل بازی با پیچ و مهره ها، یک دست ورزی پرهیجان

قبل از شروع دست ورزی بهتر است فضای کلاس یا خانه را آماده کنیم. برای این کار یک نایلون متری بزرگ را با کمک بچه ها روی فرش پهن می کنیم. می توانیم این فعالیت را در حمام خانه هم انجام بدهیم.

قبل از شروع فعالیت، یک بازی هیجانی مرتبط با موضوع سناریوی دست ورزی انجام می دهیم. ماشین های خیالیمان را روشن می کنیم و رانندگی را شروع می کنیم. می توانیم با ماشین های مختلف به شهرهای مختلف و مکان های خیالی سفر کنیم؛ مثلا با ماشینما به کره ماه برویم و ببینیم آن جا چه حیواناتی دارد؟! یا به شهر ها مختلف برویم و خوراکی های مختلف بخوریم. داستان دست ورزی ما در واقع اینجا شکل می گیرد. ماشین شما خراب می شود و برای تعمیر آن باید به تعمیرگاه بروید. اینجا می توانید نقش آقا یا خانوم مکانیک را به بچه ها بدهید تا تعامل شما با بچه ها بیشتر شود. مکانیک می گوید برای درست کردن ماشین نیاز به پیچ و مهره دارد. حالا شما می توانید با استفاده از گل، پیچ و مهره ها را همراه با بچه ها بسازید. در کنار ساخت پیچ و مهره، می توانید از بچه ها بخواهید ابزار های مختلف مکانیکی مثل: پیچ گوشتی، انبردست و… را هم درست کنند.

بخوانید  قسط دوم تابستانه حسینیه کودک

می توانیم از پیچ و مهره های پلاستیکی برای قالب زدن گل ها استفاده کنیم.

خانواده بزرگ شهید چمران گل بازی با پیچ و مهره ها، یک دست ورزی پرهیجان