تا به حال به علاقه بچه ها نسبت به ساخت و ساز توجه کردید؟ ساخت و ساز از آن دسته بازی هایی است که بچه ها ساعت ها می توانند مشغول آن شوند و در دنیای خیالات و ساخت و ساز غرق شوند.

ساخت و ساز می تواند با ابزارهای مختلفی انجام شود. ساخت و ساز با وسایل بازیافتی، ساخت و ساز با کارتن و ساخت و ساز با لگو چند نمونه از ابزار بازی های ساخت و ساز هستند. این بازی ها به تقویت عضلات دست کمک می کند و باعث پرورش خلاقیت و قوه ی تخیل کودک می شوند.

در ادامه با هم یک بازی ساخت و ساز یادمی گیریم. این بازی را می توانید با بچه ها به سادگی در خانه انجام بدهید.

خانواده بزرگ شهید چمران تا حالا لگو ها بهتون حمله کردند؟ تجربه ساخت و ساز با لگو
  • ابزار اصلی فعالیت

    • لگو یا آجرک در سایز های مختلف
  • ابزارهایی که تو فعالیت نیازمون میشه

    1. چسب کاغذی
    2. چسب پهن رنگی
    3. جنگا

این بازی را می توانید در شروع روز انجام بدهید. یک قسمت از خانه یا اتاق کودک را قبل بیدار شدنش انتخاب کنید و با لگو های مختلف آن قسمت را پر کنید. بهتر است که این قسمت شلوغ و بهم ریخته به نظر برسد. با لگوهای بزرگ یک موجود بامزه درست کنید و برای آن چشم و دهان بگذارید.

وقتی کودک بیدار شد، می توانید هنگام صبحانه با او در مورد این موضوع صحبت کنید: راستی می دونستی که امروز لگو ها بهمون حمله کردند؟ با کودک در مورد این موضوع خیال پردازی کنید. به او بگویید: وقتی که خواب بوده رئیس لگوها تماس گرفته و به کودک شما ماموریت هایی سپرده است.

بخوانید  ارزیابی کارگاه ماماهر

ماموریت اول این است که با لگوهای کوچولو یک شهر لگویی درست کند. شهر لگویی قسمت های مختلفی دارد. نانوایی لگویی دارد، پارک لگویی دارد و همه چیز آن لگویی است.وقتی ساخت شهرلگویی تمام شد سراغ ماموریت دوم بروید.

ماموریت دوم این است که همه ی لگوها را به خانه خودشان ببرید. می توانید اینجا با کمک هم همه ی لگوها را جمع کنید و در آخر برای پایان ماموریت می توانید به خودتان یک خوراکی خوشمزه هدیه بدهیم.

بهتر است این بازی را با تخیل همراه کنید تا هیجان زیادی وارد بازی شود و کودک بیشتر لذت ببرد.

خانواده بزرگ شهید چمران تا حالا لگو ها بهتون حمله کردند؟ تجربه ساخت و ساز با لگو