خانواده بزرگ شهید چمران آماده ای که با گل، نون قندی درست کنیم؟گل بازی به سبک جدید

در بین بازی ها،بازی هایی که با ابزار طبیعی (آب بازی ، گل بازی ، شن بازی و…) انجام می شوند، از لذت بخش ترین فعالیت ها برای کودکان به شمار می روند و بچه ها بدون اینکه خسته شوند ساعت ها وقتشان را صرف این نوع بازی ها می کنند  .

گل بازی یکی از بازی هایی است که به کودک کمک می کند تا خلاقیتش را پرورش دهد  و به تقویت عضلات دست کودک و انگشتان او کمک می کند. در آموزه های دینی ما هم دیده شده بازی با خاک برای کودکان توصیه شده و از خاک به عنوان بهار کودکان یاد شده است.

در ادامه یک بازی هیجان انگیز با گل معرفی می کنیم تا شما به همراه کودکتان این بازی جذاب را انجام دهید.

 • ابزار اصلی فعالیت

  • گل رس
 • ابزارهایی که تو فعالیت نیازمون میشه

  1. نایلون متری
  2. وردنه یا لیوان
  3. آب
  4. چسب نواری
  5. کاغذ آ4
خانواده بزرگ شهید چمران آماده ای که با گل، نون قندی درست کنیم؟گل بازی به سبک جدید

قبل از شروع می‌توانیم با کودک به نانوایی برویم و راجع به آنجا صحبت کنیم . می‌توانیم از او بپرسیم : دوست داری  یه نونوایی توی خونه داشته باشیم ؟ به نظرت لباس نونواها چطوریه؟ بیا با هم برای خودمون یه لباس نونوایی درست کنیم.

حالا به کودک کاغذ و چسب می دهیم تا لباس نانوایی مخصوص خودمان را درست کنیم. حالا می توانیم ابزار اصلی را به کودک بدهیم. برای دادن ابزار اصلی می توانیم به کودک بگوییم که الان یک هواپیمای عجیب غریب میاد و برامون بسته ی جالب میفرسته . فقط قبلش باید چشمامونو ببندیم (اگر کودک مشکلی نداشت، می توانیم چشم کودک را با پارچه ببندیم) . حالا بسته ها را در دست کودک قرار می‌دهیم و در مورد بسته با کودک صحبت می کنیم: بسته ی تو سرده یا گرم؟ دست بزن بهش ! نرمه یا سفت؟ بیا چشمامون رو باز کنیم.

چه جالبه با این میتونیم برای نونواییمون وسایل جالبی درست کنیم‌.

و اگر کودک تمایل داشت بازی با موضوع نان پختن را  ادامه پیدا می‌دهیم.

بهتر است توجه کنید که شرکت دادن خیالی بچه ها در کارهای بزرگتر ها باعث افزایش عزت نفس آن ها می‌شود.

بخوانید  یک پیتزای خوشمزه برای جشن تولد امام زمان