کشیدن مو

مشاور: خانم صفایی

پرسش:

سلام. پسرم ۱۶ ماهشه و با شادی مدام موهامو می‌کشه. چیکار کنم در مقابلش؟

توصیف:

چه راهکاری برای پسر ۱۶ ماهه ای که مو میکشد و از این کار خوشش می آید وجود دارد؟

ریشه:

۱. نوزادان از زمانی که با دنیای اطراف خود مواجه میشوند با حواس خود مشغول کشف و تجربه هستند از حدود ۷ ماهگی اشیا را به دهانشان می برند، از ۹ ماهگی با دستانشان اجسام را لمس میکنند و موکشیدن، زدن و… هم از همین حدود شروع می شود. شناخت ویژگی های رشدی کودک در هر سن کمک زیادی به والدین میکند تا با روند طبیعی رشد آشنا شوند.
۲. خوب است بدانید همه ی دنیای کودکی با بازی گره خورده است کودک همه چیز را بازی میبیند و سعی در آشنابب با دنیای پیرامون خود دارد.
۳. بچه ها در این سن به دنبال ارتباط برقرار کردن با اطراف و آدم ها به ویژه مادر هستند و یکی از این راه ها میتواند همین حرکات و رفتار باشد.

راهکارها:

1.خوب است بدانید این عمل در همه ی کودکان در این سنین وجود دارد و بخش طبیعی از روند رشد کودک است و نحوه ی بخورد شما کمک زیادی به ماندگار نشدن این رفتار و گذر کودک از آن میکند.

2.بهتر است زمانیکه کودکتان مو میکشد هیچ حساسیت یا واکنشی چه مثبت (خنده) و چه منفی (ناراحتی) نشان ندهید.

3.میتوانید زمان انجام این کار حواس او را به چیز دیگری پرت کنید مثلا وسیله دیگری را در اختیارش بگذارید تا با آن بازی کند.

بخوانید  زمان از پوشک گرفتن

4.این کارگاه می تواند برای شما مفید باشد:
https://kachi.chamraniha.com/product/workshop-interest/

#کارگاه_مجازی
#شناخت_علایق_و_نیازهای_کودک

5.به کودکتان زیاد محبت کنید، او را در آغوش بگیرید و ببوسید، به او بگویید دوستش دارید. و این نیاز به ارتباط عاطفی را از این طریق برایش براورده کنید.