خلوت پدر و مادر

مشاور: مریم صادق پور

پرسش:

پدر و مادر جدا می خوابد یعنی در اتاق خواب خود می خوابند و بچه هم در جای خواب خود. پدر و مادر اکثر اوقات در اتاقشان باز است برخی شب ها در اتاق بسته می‌شود و فضای خانه سنگین می‌شود خصوصاً در فضای زندگی کوچک امروزی! چطور باید این حساسیت بچه به این بسته شدن در و تغییر فضا را مدیریت کرد که شاخک ها فعال نشود؟؟

توصیف:

آیا لازم است کار خاصی انجام دهیم که کودک نسبت به خلوت پدر و مادر حساس نشود؟

ریشه:

۱. گاهی والدین بخاطر نگرانی هایی که در رابطه با تربیت فرزندشان دارند، برخی از مسائل را خیلی بزرگسالانه و از دید خودشان می بینند.
۲. چنانچه کودک در معرض اطلاعات و آگاهی های نامناسب قرار نگیرد، بسته بودن در اتاق برایش حساسیت زا نخواهد بود.

راهکارها:

1.زمان برقراری ارتباط زناشویی را در زمان خواب کودکان قرار دهید و در این صورت بچه ها هم حساس نمی شوند و باز و بسته بودن در برایشان موضوع نمی شود.

2.معمولاً کودکانی روی این مباحث حساس می شوند یا به تعبیر شما شاخک هایشان تیز می شود که آگاهی و اطلاعات زیادی را در زمینه های مختلف به آن ها داده ایم. بنابراین سعی کنید با کودک، کودکانه حرف بزنید و اطلاعات بیشتر از سن به او ندهید.

3.لازم است در دنیای امروز، توجه ویژه به دسترسی های کودک به اینترنت و فضای مجازی داشته باشید.
مثلا برخی از نرم افزار ها دسترسی های کودک به سایت ها و فضاهایی که نمی‌خواهید کودک آن ها را ببیند محدود می کند، مثل برنامه گوگل فامیلی

بخوانید  سوال 335

4.توجه بفرمایید که نحوه ی تعامل با همسرتان در عین حال که باید توأم با محبت و احترام باشد، خالی از جنبه های جنسی خاص باشد. یعنی نوع محبت شما به یکدیگر در جایی که بچه ها حضور دارند با زمانی که بچه ها نیستند متفاوت باشد.

5.دیدن کارگاه تربیت جنسی ۲ به شما توصیه می‌شود. از سایت چمرانی ها تهیه بفرمایید.
https://kachi.chamraniha.com/product/workshop-jensi2/